Archiv pro ‘Aktuality’ Category

Od 21.05. 2020 máme znovu otevřeno

Od 21. týdne se vracíme ke standardním úředním hodinám v naší klubovně na Farském rybníčku, tzn. že jsme Vám k dispozici od 15:00 do 18:00.

Stále je však pro nás „bezpečnost na prvním místě“ a proto Vás žádáme o dodržování všech bezpečnostních a hygienických standardů :

1.V areálu Farského rybníčku se neshlukujte a dodržujte rozestupy.

2. K okénku v klubovně přístupujte jednotlivě a nevstupujte vez roušky, dokud není nařízení „nosit roušky v interiéru“ zrušeno.

3. Používejte desinfekci na ruce, která je u našeho okénka všem k dispozici.

4. Nemůžeme zakázat používání hotovosti, nicméně stále preferujeme platby převodem, a to na základě e-mailové výzvy tak, jak doposud fungoval „bezkontaktní výdej povolenek“. Pokud přesto použíjete hotovost, plaťte přesnou Částku abychom Vám nemuseli vracet.

5. Buďme vzájemně tolerantní a chápaví. Nikdo z nás nejsme z dané situace určitě „nadšení“.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

ČRS-MO Praha 4 Modřany

Mimořádný režim pro prodej povolenek kvůli COVID-19

Vážení kolegové rybáři,

Z důvodu nařízení vlády o zákazu shromažďování většího počtu osob zatím nemůžeme dokončit prodej povolenek pro naše členy tradičním způsobem. Navíc infekčnost nového coronaviru je tak velká, že nikdo z nás nechce pochopitelně riskovat případnou nákazu a zavlečení infekce do vlastní rodiny. Jsme tak zároveň bohužel i nuceni přistupovat ke každému z Vás jako k potenciálně nakaženému, což předpokládáme, že plně chápete.

Protože ale rozumíme tomu, že nejlepší odreagování v tomto nelehkém období může být právě u vody, přicházíme s možností, jak vyhovět některým našim členům, kteří si povolenku ještě nestačili zakoupit a umožnit jim prodej nestandardním tzv. „zcela bezkontaktním způsobem“.

Pro zájemce o povolenku bude postup následující :

 • Zájemce se sám rozhodne, jakou povolenku si chce zakoupit (v nabídce máme povolenky tzv. „celosvazové“, „pražské“, „středočeské“ a na konkrétní objednávku i povolenky „celorepublikové“.
 • Napíšete nám na náš e-mail  : „info@rybari-modrany.cz“ že máte o „bezkontaktní prodej“ povolenky zájem a zároveň uvede, jakou (jaké) povolenku si chce zakoupit.
 • Z našich záznamů zjistíme, jak je na tom dotyčný zájemce se zaplaceným členstvím, jestli musí zaplatit pracovní povinnost (…v případě, že máte povinnost odpracovanou, přiložte prosím do přílohy kopii/foto potvrzení o brigádě) a zda má platný rybářský lístek. Pokud Vám platnost rybářského lístku skončila od března 2020, ČRS toto toleruje a povolenku Vám prodáme. Pokud Vám platnost skončila kdykoliv dříve, povolenku Vám bohužel prodat nemůžeme. Pokud máte rybářský lístek nový, nicméně jste u nás s ním nebyl a my ho nemáme zapsaný v databázi, pošlete prosím kopii/foto Vašeho aktuálního rybářského lístku.
 • Na Váš e-mail Vám písemně odpovíme, napíšeme Vám jakou částku musíte zaplatit (včetně bankovního poplatku, který nám banka za přijatou platbu bude strhávat) a jaký variabilní symbol pro bezkontaktní platbu Vám přidělujeme (členské číslo, pod kterým jste u naší organizace veden).
 • Uvedenou finanční částku můžete zaplatit buď převodem na účet nebo poštovní poukázkou typu A na poště. Peníze v hotovosti bohužel v této složité době NEBUDEME A ANI NECHCEME PŘIJÍMAT.
  1. Platba převodem : Uvedenou částku zaplatíte převodem na náš učet č. 69464399 / 0800
  2. Platba poštovní poukázkou : Poštovní poukázky nevydáváme, zájemce o „bezkontaktní prodej“ si ji musí vyzvednout na poště. Jak tuto poukázku vyplníte, najdete v našem návodu níže.

Obr : Návod jak vyplnit poštovní poukázku pro „bezkontaktní zaplacení povolenky“. Žlutě vyznačené části se budou u každého plátce lišit.

 • Poté co zaplatíte, nás prosím e-mailem informujte, že jste platbu odeslali, abychom to mohli u naší banky překontrolovat.
 • Pokud bude vše v pořádku, vystavíme Vám povolenku a každému zájemci i novou členskou legitimaci bez ohledu na to, zda je Vaše stávající nová nebo stará.
 • Vše dáme do plastové obálky a domluvíme se s Vámi, kdy si povolenku vyzvednete. Bohužel každému z Vás budeme muset určit konkrétní čas pro Váš příchod, abychom maximálně eliminovali shlukování a sdružování našich členů v a před areálem Farského rybníčku. Každého z Vás budeme pro vyzvednutí povolenky objednávat jednotlivě, pravděpodobně ve čtvrthodinových intervalech (podle zájmu). Tento výdej bychom dělali pravděpodobně 1-2 dny v týdnu (opět dle zájmu an našich možností). Budeme tak vydávat pouze předem objednané a bezkontaktně zaplacené povolenky a rybáři, kteří nebudete předem objednáni vyzýváme, aby na Farský rybníček prosím vůbec nechodili. Hotovostní platby NEBUDEME přijímat a ke každému z Vás v zájmu vlastního zdraví musíme být nekompromisní. Vydání tak bude výhradně bezkontaktní přes výdejní okénko, kdy od Vás nebudeme vůbec nic brát. Důrazně Vás žádáme, abyste se po zavedení tohoto nestandardního výdeje neshromažďovali a to nejen v areálu Farského rybníčku, ale ani před vstupními vrátky.

Pokud by kdokoliv z Vás tato pravidla nerespektoval, budeme nuceni i tento „provizorní“ bezkontaktní prodej zcela zrušit a prodej touto cestou zastavit. Věříme, že v zájmu každého z Vás toto budete plně respektovat. Zároveň prosíme o Vaši schovívavost a toleranci, neboť to je opravdu velice provizorní režim, který jsme ještě nikdy nedělali a nemáme s tím žádné zkušenosti.

Celý text s popisem postupu si můžete stáhnout ve formátu PDF a následně i vytisknout ZDE :

Děkujeme, že danou situaci chápete.

Výbor ČRS-MO Praha 4 Modřany

 

Úřední hodiny ČRS-MO Praha 4 Modřany zrušeny

Vážení kolegové rybáři.

S ohledem na dramaticky se vyvíjející situaci pandemie coronaviru a samozřejmě i z důvodu zákazu volného pohybu, který vyhlásila vláda České republiky od 16.3. 2020 (00:00) zastavujeme standardní prodej povolenek do odvolání vládních mimořádných nařízení.

Věříme, že si vážnost situace každý z Vás uvědomujete a daným opatřením rozumíte.

Děkujeme Vám za pochopení.

výbor ČRS-MO Praha 4 Modřany

 

Plánovaná výroční schůze 2020 je ZRUŠENA

Prodej povolenek pro sezónu 2020

Rádi bychom informovali naše členy, že prodej povolenek na sezónu 2020 zahajujeme ve čtvrtek 2.1. 2020 a to od 15:00 na Farském rybníčku. K zakoupení budou tzv. „pražské územní povolenky, celosvazové povolenky a letos nově i několik povolenek středočeských“. Pro členy, kteří si objednali povolenky „celorepublikové“ bude připraven i tento druh povolenky. Vydávání povolenek pro sezónu 2020 končí 28.5.2020

Opakovaně bychom chtěli připomenout, že řádně a správně vyplněné úlovkové lístky 2019 musíte odevzdat do 15.1.2020. Nemusíte s nimi chodit samozřejmě osobně, ale stačí je vhodit do schránky na Farském rybníčku nebo u Bily v ulici „K Vltavě 56“. U nevyplněného nebo pozdně odevzdaného úlovkového lístku zaplatí jejich držitel zvýšený poplatek 200,- Kč, a to za každý z výše uvedených prohřešků zvlášť.

Termíny školení v roce 2020 pro nové zájemnce o sportovní rybolov

MO ČRS Praha 4 Modřany vyhlašuje termíny školení s následnými zkouškami na rok 2020 pro nové zájemce o členství o sportovní rybolov v ČRS.

Termíny školení a zkoušek :

– 04. 02. 2020 (úterý)     –     po termínu

– 11. 02. 2020 (úterý)      –     po termínu

– 25. 02. 2020 (úterý)     –     po termínu

– 10. 03. 2020 (úterý)     –     po termínu

– 24.03. 2020 (úterý)     –     po termínu

– 31. 03. 2020 (úterý)     –     zrušeno s ohledme na opatření ohledně pandemie koronaviru

– 14.04. 2020 (úterý)     –     zrušeno s ohledme na opatření ohledně pandemie koronaviru

– 28.04. 2020 (úterý)     –     plná kapacita pro 6 lidí

Průběh zkoušek bude probíhat na „Farském rybníčku“ v ulici U Domu služeb v Modřanech v čase od 17:00.

Věnujte prosím pozornost „Postupu pro nové zájemce o členství v ČRS MO Praha 4 Modřany a o sportovní rybolov„, který najdete pod záložkou „Informace“ ZDE.

3.ročník dětských rybářských závodů

Stejně jako v předchozích letech, bude i letos naše místní organizace ČRS Praha 4 Modřany pořádat soutěž ve sportovním rybolovu pro děti a mládež pod názvem „Rybičky, rybičky,…rybáři jedou“. Závody pořádáme v sobotu, 15.6.2019 na Farském rybníčku, v ulici U Domu služeb.

Prezentace účastníků bude od 8:00 do 9:00h, vlastní závody pak začnou od 9:00h. Ukončení závodů předpokládáme asi ve 13:00h s následným vyhlášením výsledků.
Závody jsou určeny pro děti a dorost do 15 let, přičemž nejmladšího účastníka jsme v předchozích ročnících měli ve věku 3 roky. Účast je jako každý rok bezplatná.

Přihlášky k účasti na závodech prosím zasílejte na e-mail : info@rybari-modrany.cz. Každý účastník musí mít s sebou doprovod dospělé osoby, přičemž při prezentaci bude třeba odevzdat „Souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů o dítěti“, který elektronicky zasíláme po přihlášení.

Budeme se těšit na hodně úlovků, dobrou náladu a samozřejmě na pěkné počasí.

Foto : Připomínka na 2.ročník dětských rabářských závodů v roce 2018.
Zdroj : Foto ČRS-MO Praha 4 Modřany

ČRS MO Praha 4 Modřany jsou na Facebooku

Náš spolek ČRS-MO Praha 4 Modřany založil od 1.1.2018 vlastní stránku na facebooku. Pod touto stránkou byla zároveň spuštěna uzavřená skupina „Spolek rybáři Modřany“, která je určena pro členy ČRS MO Praha 4 Modřany.

Přístup do uzavřené skupiny mohou naši členové získat po zaslání žádosti o přihlášení do skupiny. Vedle této žádosti je třeba ještě připojit informace o Vašem jménu, příjmení a datu narození, abychom do skupiny vpustili pouze naše členy.

Věříme, že zřízení stránek „Rybáři Modřany“ na facebooku uvítáte a že se tyto stránky budou rozvíjet díky příspěvkům nás všech. Na výše uvedený facebookový profil se dostanete kliknutím na logo „Like us on facebook“ v tomto příspěvku.

24 hodinový rybolov na čtyřech pražských revírech

Rozhodnutím Ministerstva zemědělství ČR sp.zn. 13RM20029/2011-16232 ze dne 9.6.2017 s nabytím právní moci dnem 12.6.2017 byla pro roky 2017 až 2019 Českému rybářskému svazu Územnímu svazu města Prahy udělena výjimka z denní doby lovu na následujících čtyřech rybářských revírech podle níže uvedených pravidel: 401 029 Labe 20, 401 011 Sázava 5, 401 018 Vltava 6, 401 022 Vltava 10-14 údolní nádrž Slapy. Na všech těchto revírech je povolen lov ryb také v období od 16.6. do 31.8. v době od 00:00 hod. do 04:00 hod. a v období od 1.9. do 30.9. v době od 22:00 hod. do 24:00 hod. a od 00:00 hod. do 06:00 hod. Lov ryb v měsíci září v rámci povolené výjimky je povolen pouze na nástrahu rostlinného původu nebo nástražní rybu o délce minimálně 20 cm, přičemž nemohou být použity její části. Za nástrahy rostlinného původu lze považovat nástrahy typu boilies nebo pelety, ve kterých může být část obsahu tvořena nehomogenními komponenty živočišného původu.

Osoba provádějící lov ryb je povinna při lovu ryb v době povolené výjimky z denní doby lovu od 16.6. do 31.8. v době od 00:00 hod. do 04:00 hod. a v období od 1.9. do 30.9. v době od 22:00 hod. do 24:00 hod. od 00:00 hod. do 06:00 hod. osvětlit místo lovu umělým bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje. V případě pokračování lovu po 24. hodině je lovící povinnen zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházek a úlovků) nové datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov ryb nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni nejpozději před zápisem nového data proškrtnout. Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti a to zejména ustanovení, která se vztahují k noční signalizaci malých plavidel za plavby a stání (čl. 3.13 a čl. 3.20 Řádu plavební bezpečnosti).

Všem sportovním rybářům přejeme příjemně strávené chvíle u rybářských revírů ČRS Územního svazu města Prahy a bohaté řádně zapsané úlovky.

Dodatek pro rok 2017 – Ustanovení zákona č.99/2001 Sb. a vyhlášky č. 197/2004 Sb.

Vážení kolegové rybáři,

rádi bychom Vás seznámili s dodatkem nejdůležitějších ustanovení zákona č. 99/2004 Sb. a vyhlášky č. 197/2004 Sb. k popisu revírů pro rok 2016 a 2017 :

II. Způsob měření délky ryb a nejmenší lovné míry vybraných druhů ryb v rybářském revíru
§ 11 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

Zvýšení nejmenší lovné míry u kapra z 35 cm na 40 cm:
(2) Nejmenší lovné míry vybraných druhů ryb v mimopstruhovém rybářském revíru jsou:

g) kapr obecný (Cyprinus carpio) 40 cm,

Zvýšení nejmenší lovné míry u kapra z 35 cm na 40 cm:
(3) Nejmenší lovné míry vybraných druhů ryb v pstruhovém rybářském revíru jsou:

d) kapr obecný (Cyprinus carpio) 40 cm,

III. Denní doby lovu ryb v kalendářním roce v rybářském revíru
§ 12 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

Vypuštěn text:
(3) Denní doby lovu ryb stanovené v odstavci 1 písm. a), b) a i) a v odstavci 2 písm. a) a b) jsou uvedeny ve středoevropském čase, denní doby lovu ryb stanovené v odstavci 1 písm. c) až h) a v odstavci 2 písm. c) a d) jsou uvedeny v letním čase.

IV. Doby hájení ryb v rybářském revíru
§ 13 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

Doplněn nový bod 1 a další body včetně původního bodu 1 přečíslovat vždy o jedno číslo vyšší:
(1) Od 1. ledna do 15. dubna a dále od 1. prosince do 31. prosince jsou v pstruhovém rybářském revíru hájeny všechny druhy ryb.

Doplněn pod písm. c) okoun říčníh:
(4) Od 1. ledna do 15. června jsou v mimopstruhovém rybářském revíru hájeni:
a) bolen dravý (Aspius aspius),
b) candát obecný (Sander lucioperca),
c) okoun říční (Perca fluviatilis),
d) sumec velký (Silurus glanis),
e) štika obecná (Esox lucius).