Archiv pro Listopad, 2023

Úřední dny pro výdej povolenek od ledna 2024

Od sezóny 2024 přecházíme na RIS

Jak jsem Vás již různými cestami informovali, od roku 2024 přechází celý ČRS, tedy i naše místní organizace na „centrální systém“ který Vás bude dotýkat zejména v oblasti výdeje povolenek a následně i kárných řízení. A co zavedení tohoto systému bude pro Vás znamenat ?

  • Zejména chceme požádat všechny držitele plastové kartičky ZTP, aby tuto kartičku předkládali společně se všemi Vašimi rybářskými doklady. Do systému RIS se přenesla data z naší členské základny, informace o držitelích ZTP tam však nejsou a musí se nově u každého zadávat, včetně čísla legitimace ZTP s daty platnosti. Pokud si „vzpomenete“, že jste držitel ZTP až poté, co Vám bude vydána „standardní“ povolenka (myšleno, nikoli cenově zvýhodněné pro ZTP…) dodatečně s tím již nic neuděláme a „cesta zpět“ bude minimálně velice obtížná…… Co nemlžeme a ani nebudeme akceptovat jsou jakékoliv „dopisy“ od lékaže si že sociální zprávy, že máte sníženou pracovní schopnost….akceptujeme JEN A POUZE plastové kartičky ZTP.
  • Všichni z Vás, kteří máte členskou legitimaci bez čárového kódu musí dostat legitimaci novou, která bude tento čárový kód mít. I to ale bude pravděpodobně na „přechodnou dobu“, neboť ČRS přemýšlí o nějaké nové formě členské legitimace. Členské známky se jinak od roku 2024 do členské legitimace nevylepují !!!!!!
  • Vzhledem k tomu, že RIS hlídá „dvojí členství“. může se u někoho z Vás stát, že jste byl z naší organizace „automaticky“ odstraněn a Vaše členství bylo vráceno do Vaší původní organizace. Toto se mohlo stát zejména v případě, že Vaše původní organizace si Vás dále vedla v aktivní členské základně a nezadala si u Vás informaci o převodu. Pokud budete v RIS vedeni u jiné organizace, bohužel Vám nebudeme moci prodat ani členství, ani povoleku a Vás případ budeme muset řešit individuálně. Je to bohužel dáno „centrálním systémem“ a „šlendriánem“ na jedné či druhé straně. V těchto případech Vás proto žádáme o schovívavost a trpělivost, než Váš konkrétní problém vyřešíme….
  • Pokud jde o členské příspěvky, dle stanov je musí každý rybář uhradit do 30.dubna 2024. V minulosti jste někteří z Vás členství platili třeba až v květnu či červnu a ačkoliv jste porušili stanovy, vždy jsme to nějak vyřešili a nědělali „z komára velblouda“. Přechodem na RIS toto ale končí…..systém si bude hlídat datum a pokud členství nezaplatíte, po 30.04.2024  přestáváte být členem ČRS. Co to pro Vás bude detailně znamenat ještě přesně nevíme. Předpokládáme, že budete nuceni zaplatit navíc i zápisné jako „nový člen“.
  • A jedno upozornění na závěr….jak bylo řečeno, RIS je jednotný centrální systém ČRS a jako takový bude evidovat i Vaše prohřešky a kárná řízení. V případě, že Vám bude povolenka zabavena, bude tato skutečnost v RIS zaznamenána a pokud budete aktuálně v trestu, systém Vám povolenku prostě neumožní vydat a to u jakékoliv organizace ČRS. To samozřejmě platí i pro povolenky hostovací.

RIS přínese spoustu nových věcí jak pro nás tak i pro Vás. Doufám a věřím, že se nám to podaří zvládnout. Zejména v počátku prosíme o jistou dávku tolerance, zdrženlivost a klid. Řvaní, urážky ani arogantní výlevy či vnášení nervozity  Vám povolenku rychleji nezařídí…spíše naopak.

Děkujeme…..

Na Orlíku si již s územní povolenkou nezachytáte…..