Archiv pro Prosinec, 2020

Krásné Vánoce všem a PF 2021

ČRS MO Praha 4  Modřany přeje všem svým členům krásné vánoční svátky, úspěšné vykročení do roku 2021 a zejména spoustu krásných úlovků.

Petrův zdar.

 

 

Prodej povolenek 2021 – Upřesnění

Na základě dopisu, který jsem obdrželi od jednatele ČRS ÚS hl.m. Prahy s organizačními pokyny pro organizování prodeje povolenek, se naše organizace rozhodla rozšířit úřední hodiny a to následovně :

  • v měsíci lednu budeme zahajovat od 2. týdne, konkrétně od čtvrtka, 7.01.2021 v čase od 15 do 18:00

  • celý leden Vám pak budeme k dispozici vždy každé úterý a čtvrtek ve standardním čase, tzn. od 15 do 18:00

Podle zájmu pak operativně vyhodnotíme, zda úřední hodiny přidáme i v únoru nebo zda se vrátíme jen ke standardním čtvrtkům.

Uvedená opatření zavádíme z toho důvodu, abychom předešli tvorbě front, které jsou v období pandemie COVID 19 nežádoucí. Věříme, že dané opatření přijmete pozitivně. Na oplátku Vás žádáme o důsledné dodržování všech pravidel, která jsme pro areál Farského rybníčku během úředních hodin vyhlásili.

 

Prodej povolenek pro sezónu 2021

Vážené kolegyně rybářky, Vážení kolegové rybáři…..

Každý rok, Vás obvykle touto dobou standardně informujeme o zahájení prodeje povolenek na nadcházející sezónu. Letošní rok je ale „celý vyjímečný“ a proto bude vyjímečné i toto oznámení.

Tentokrát bychom Vás rádi informovali, že bychom si přáli aby byl prodej povolenek na sezónu 2021 zahájen ve čtvrtek 7.1. 2021 a to od 15:00 na Farském rybníčku, nicméně s ohledem na nekončící koronavirovou krizi, která nás svírá již pomalu celý rok, opravdu nevíme jak to všechno ještě bude. Pro příklad uvedu skutečnost, kdy vláda povolila například otevřít restaurace, aby je následně za 14 dní opět uzavřela. Mnoho lidí je navíc z celé situace psychicky unavených a mnozí z nás bojují opravdu i o ekonomické přežití. Bohužel jsou některá vládní omezení tak zmatečná, že se dnes vyznat v tom co je povoleno a co je zakázáno je často hodně složité. Abychom se vyhnuli případne pokutě za to, „že máme otevřeno“, odeslali jsme dnes, 14.12.2020 e-mail na ČRS ÚS hl.m. Prahy s žádostí o stanovení jasných pravidel a podmínek k prodeji povolenek a članských známek členům našeho spolku.Veříme, že odpověď s jasnými pravidly obdržíme co nejdříve.

Každopádně pokud nebude prodej povolenek zakázán, budete muset na 100% počítat s pravidly, která musíte v zájmu ostatních dodržovat a respektovat. V opačném případě vystavíte náš spolek nepříjemnostem s městskou či státní policií, které mohou skončit i uzavřením a velkou pokutou. Jakékoliv nedodržení stanovených pravidel nás bude opravňovat k okamžitému uzavření a ukončení prodeje…..a to bez vyjímky.

Vyzýváme proto všechny z Vás k dodržování následujících pravidel :

  • Zvažte, zda potřebujete povolenku k rybolovu od prvního lednového týdne. Vyvarujme se prosím na letošní rok front zájemců, které byly vždy 1. a 2. týden opravdu velké.
  • Nečekejte na otevření hodinu i více předem a neshlukujte se prosím před brankou na ulici.
  • Pří příchodu na Farský rybníček udržujte prosím mezi sebou minimálně dvoumetrové rozestupy.
  • Bez roušky na ústech a nosu bude vstup do prostoru Farského rybníčku zakázán.
  • Začátek čekajících bude na Farském rybníčku u studny (pravděpodobně označeno páskou). Od této zóny pak budete přicházet k prodejnímu okénku jednotlivě a dokud se zájemce o povolenku do této zóny od okénka nevrátí, nesmí dále vstoupit kdokoliv další.
  • U prodejního okénka si před tím, než nám cokoliv předáte, jako první věc vydesinfikujete ruce připravenou desinfekcí.
  • Jakmile si vyřídíte veškeré náležitosti, bez jakéhokoliv dalšího prodlení odejdete z areálu Farského rybníčku a nebudete se shlukovat a ani diskutovat s ostatními rybáři, čekajícími až na ně přijde řada.

Všechny rybáře, kteří si přijdou vyřizovat povolenku pro více jak dva (včetně jeho samého) žádáme, aby tuto skutečnost oznámili ostatním, kteří čekají za nimi ve frontě.

Věříme, že daná pravidka budete chápat a nebudete nás jejich nedodržováním nutit k ukončení prodeje.

„…….může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak to jediné, co s tím můžeme dělat…….“.

Jinak k zakoupení budou tzv. „pražské územní povolenky, celosvazové povolenky a letos podruhé i několik povolenek středočeských“. Pro členy, kteří si objednali povolenky „celorepublikové“ bude připraven i tento druh povolenky. Vydávání povolenek pro sezónu 2021 končí 27.5.2020 (pokud nebude stanoveno jinak).

Opakovaně bychom chtěli připomenout, že řádně a správně vyplněné úlovkové lístky 2020 musíte bez vyjímky odevzdat do 15.1.2020. Nemusíte s nimi chodit samozřejmě osobně, ale stačí je vhodit do schránky na Farském rybníčku nebo u Bily v ulici „K Vltavě 56“. U nevyplněného nebo pozdně odevzdaného úlovkového lístku zaplatí jejich držitel zvýšený poplatek 200,- Kč, a to za každý z výše uvedených prohřešků zvlášť.